Slovensko – pro nás také občas Dálka
Nedávno ještě součást naší země, ale již skoro 20 let samostatný stát. Slovensko je zemí na východě našich hranic. Jedná se o zemi sice malou, ale o to více malebnou. Naši sousedé nemluví nám neznámým jazykem a naše kultura, zvyky a pohled na svět jsou často společné nebo shodné. Země s neobyčejně krásnou přírodou a specifickými zvyky především v Tatrách.

Slovenská republika je jedním z nejvyhledávanějších cílů k rekreaci nebo trávení dovolené u nás v Česku. Země je totiž dostupná, není zde draho, perfektně se zde domluvíme a služby, lidé a prostředí je nám často velmi blízké. Více než milion Čechů vycestuje do Slovenska za pouhý rok.

Příroda a nádherné horské scenérie, právě to jsou asi největší lákadla této země. Lidé jsou velmi pohostinní a často jsou ochotni i našincům s lecčím poradit. Mezi oblíbená města můžeme řadit samozřejmě metropoli Bratislavu, dále Košice, Komárno, Žilinu nebo Poprad. Často do těchto měst jezdí i přímé železniční spojení od nás z Čech.

Jak již bylo řečeno, mezi největší lákadla patří hory. Nádherná příroda, obrovské možnosti jak pro turisty pěší, tak pro turisty s kolem. Vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro starší páry. Slovensko nabízí i skvělou síť aquaparků nebo lze využít různé lázně.

Přestože tuto zemi navštěvuje opravdu mnoho turistů a některé oblasti jsou vskutku značně vyhledávány, ubytování Tatry – Nízké nebo Vysoké, nebývá téměř nikdy problém. Ono celkově ubytování Slovensko je velmi příznivé. Jak cenově, tak i vysoká kvalita služeb.

Slovenská republika se pyšní ale i již zmíněnými specifickými zvyky, tradicemi nebo gastronomií. Jedná se o různé speciality, které se liší podle oblasti. Největší koncentraci nalezneme samozřejmě v oblasti Tater. Je to dáno především tím, že lidé v horách byly dlouhou dobu izolováni od civilizace a proto se zde vytvořili specifické podmínky.

Při cestování v horách nezapomeňte na kvalitní obuv, protože se špatně zvolenou či nekvalitní obuví se může z krásné aktivní dovolené stát rychle noční můra.

Slovensko je ideální zemí jak na dovolenou v létě, tak na dovolenou v zimě. Není třeba připomínat skvělé podmínky na lyžování od podzimu do pozdního jara za příznivé ceny.