Dovolená v SAE – Spojené Arabské Emiráty
Dovolená v SAE

Říkáte si co můžete na dovolené v SAE podniknout.Dělat zde můžete úplně všechno co není v rozporu s místními zvyklostmi a zákony. Je libo si zalyžovat, koupat se v křišťálovém moři, navštívit velbloudí soutěž krásy nebo pozorovat západ slunce nad žhavou pouští. ANO tak dovolená v SAE je tou pravou pro vás.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Potápění

Čisté mořské vody omývající břehy Emirátů skrývají velice pestrý a barevný podmořský svět. Mnoho turistů tak využívá možnost potápění, nebo se účastní výprav za pozorováním delfínů a velryb.

Závody velbloudů

Co týká suchozemských živočichů, symbolem arabského světa je jistě velbloud, který má místo v běžném životě Arabů. Konají se zde tradiční velbloudí dostihy a dokonce velbloudí soutěže krásy. Taková se pořádá např. v Emirátě Abu Dhabi a na majitele nejkrásnějších velbloudů čeká vysoká finanční odměna, nebo velice hodnotné ceny.

[hana-code-insert name=’inSAE610x200′ /]

Dubaj

Mnoho a mnoho turistů přijíždí do tohoto města, aby na vlastní oči spatřili město kde naleznete nejvyšší mrakodrap, který se staví bude měřit 730 metrů. Hotel se sedmi hvězdičkami, přestože klasifikace hotelů všude jinde končí u pěti *. V Dubaji není nic nemožné. Naleznete zde dokonce i skutečnou lyžařskou dráhu. Nic na tom , že se Dubaj rozprostírá v pouštní horké oblasti. Dubaj je město luxusu krásy a překonání lidských možností a jeho obyvatelé jsou na své město náležitě hrdí.

Abu Dhabí

Je jedním ze sedmi Spojených arabských emirátů, s kterým je spojeno nejvíce superlativů. Jedná se o největší, nejbohatší a také nejlidnatější emirát. Rozloha Abu Dhabi je 67340 km2, což je, pro představu, celých 87% území Spojených arabských emirátů. Území Abu Dhabí je převážně pokryto písečnými a kamennými pouštěmi. Abu Dhábí se stal z nejchudšího tím nejbohatším Emirátem. Mnoho z jeho  obyvatel dnes již žije ve městech. Město Abu Dhabí je postaveno podle amerického vzoru a leží na ostrově. Ještě před pár desítkami let na jeho místě stálo pouze pár chatrčí a stará pevnost.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]