Lidé v SAE – Arabové a jejich kultura
Lidé v SAE – Arabové a jejich kultura

Není žádným tajemstvím že arabské náboženství povoluje muži mít až 3 manželky. Samozřejmě je podmínkou,aby je všechny dokázal zabezpečit, všem věnoval svůj čas, dary i lásku spravedlivě. V SAE se s tímto jevem můžete setkat velmi často. Nejen přístupem k manželství se od nás obyvatelé SAE odlišují. Rozdílný je u nich i přístup k ženě jako takové.

Místní ženy nemají ve zvyku se odhalovat nebo flirtovat s muži jako jsme zvyklí z našich krajů. Některé arabské ženy chodí plně zahaleny nebo je alespoň halí cudný šátek, zvláště jejich vlasy které jsou zde považovány za symbol ženství a krásy. Záleží to na manželovi jak mnoho jim dovolí z jejic krásy odhalit. Jako žena se při pobytu v SAE připravte na to že vás muži budou na veřejnosti přehlížet, nebo mohou mít různé poznámky k vašemu oblečení.

[hana-code-insert name=’inSAE610x200′ /]

Pokud se budete seznamovat s mužem mějte na paměti, že ruku zde první nabízí muž, ale často se také budete muset bez podání ruky obejít úplně. Při vstupu do Arabských svatostánků je slušné mít zahalené vlasy, ramena, kolena, lokty. U žen to znamená delší sukně, šátek.U mužů kalhoty a košile.  Na plážích, ani na těch hotelových se neopalujte nahoře bez.

Na dovolené v SAE by jste však rovněž neměli zapomínat na slušné oblečení do restaurace. Platí samozřejmě čím luxusnější hotel tím společenštější oblek by jste si měli obléci. Islám velmi ovlivňuje životy Arabů. Je tudíž důležité být k jejich víře uctiví a vyhnout se nevhodným komentářům ohledně jejich zvyků.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]