Co nevíte o Řecku

Co nevíte o Řecku

Řecko je plné přírodních krás a zajímavostí. Největší předností Řecka je samozřejmě členité pobřeží, dlouhé téměř 14.000 km, kouzlo mají ale i dramatické hory, úrodná údolí s olivovníky a překvapivě také   vzácné  živočišné druhy.

Uvod_Zakynthos_1Dovolená v Řecku a na řeckých ostrovech je skvělou  příležitostí pro jejich poznávání. Prostě si vyberte ubytování v Řecku na místě, které je zajímavé právě pro vás.

Třeba na ostrově Samos, poblíž pláže Mikro Seitani, o níž se tvrdí, že je nejkrásnější na ostrově, se daří  vzácným středomořským tuleňům.

caretta_carettacarettaPanenská příroda  ostrova Zakynthos je zase biotopem vzácné mořské želvy karety obrovské Caretta caretta. Kvůli jejich ochraně byl v roce 1990 zřízen v zálivu Laganas Národní park. Za letních nocí se želvy z moře vydávají na souš, aby si vybudovaly hnízdo, kam nakladou svá vejce. Ochránci přírody proto  pláže, které želvy využívají ke kladení vajec, označují  a jejich návštěvníky informují, aby tu nezapichovali  slunečníky, nevyhrabávali hnízda a nerušili želvy  provozováním motorizovaných sportů.

Horské masívy, oddělující Národní park Samaria od východní části Kréty, napomohly zachování původního přírodního života této oblasti. Pokud budete mít štěstí, můžete při  své  dovolené na Krétě během túry soutěskou zahlédnout divokou kozu Kri Kri, krétskou ještěrku, stromovou žábu a vzácné druhy ptáků jako  Bonelliho orla (Hieraaetus fasciatus) nebo orla zlatého (Aquila chrysaetos).

Zátoka Skala Kallonis na ostrově Lesbos je díky okolní krajině s bohatou vegetací tranzitním bodem a domovem více než 130 druhů stěhovavých ptáků. Pro milovníky přírody je tu i pozorovatelna, odkud ptáky, hnízdící ve zdejších biotopech pozorují profesionální i amatérští ornitologové z celého světa.