Kam na dovolenou v Řecku 2- ostrovy
Řecko- ostrov Kefalonia

Kefalonia– Překrásná divoká příroda, nespočet zálivů, čisté tyrkysové moře, bouřlivá historie a pohostinné obyvatelstvo, to všechno je Kefalonie! Kefalonia je šestým největším ostrovem v Řecku s hlavním městem Argostoli. Na kefalonii žije asi 45 000 obyvatel.

Kefalonie je velmi hornatá. Nejvyšší hora, Mega Soros, se zvedá až do výšky 1628 m n. m.
Na ostrově uvidíte kromě hor také zelená údolí, krápníkové jeskyně, divoce rostoucí květiny.
Z památek tu můžete obdivovat pozůstatky benátských pevností i antických staveb, bohatě zdobené kláštery a kostely.
Například klášter Atrou a kostel Sv. Gerassima, patrona ostrova.

[hana-code-insert name=’inRecko610x200′ /]

V hlavním městě Argostoli uvidíte například kamenný most Drapanu z roku 1813, který spojuje Argostoli s protějším břehem, nebo pomník Radikalu, považovaný za symbol svobody.
Nedaleko Argostoli pak můžete vidět jednu geologickou zvláštnost – mořské mlýny Katavotres.
V hlubokých dírách tu neustále mizí množství mořské vody, které se po 17 kilometrech pod zemí objevuje na protilehlé straně ostrova v jeskyni Melisani.

Další zvláštností ostrova, dodnes neobjasněnou, je Kunopetra, skála v moři, která se rytmicky pohybuje.

dovolená Řecko

Řecko- ostrov Santoriny

Santoriny – Tento ostrov byl původně sopkou než v roce 1450 př. n.l. vybuchla a velkou část ostrova zničila.
Po výbuchu zbyl jen zlomek ostrova Santorini v podobě půlměsíce Thira a ostrůvky Thirasia, Aspronisi, Nea Kaimeni a Palea Kameni. Mohutná vlna šířící se od centra výbuchu zaplavila i Krétu, a způsobila zánik minojské civilizace. Katastrofa se také někdy považuje za zdroj pověsti o Atlantidě.

Hlavním městem je Fira. Je to překrásné bílé město na okraji sopečného kráteru.
Nachází se zde archeologické, námořnické muzeum a muzeum Megaro Gizi, kde můžeme zhlédnout díla novořeckých malířů. Ostrov Santoriny je mimořádně krásný. Nehodí se však příliš pro rodinnou dovolenou s dětmi protože pláže jsou zde hůře přístupné.

Dovolená Řecko

Řecko – ostrov Kos

Kos – někdy nazýván jako ostrov Hippokratův, neboť je rodištěm slavného otce medicíny Hippokrata se nachází v jižní části Egejského moře . Od turecké pevniny leží pouze 2km. Na ostrově Kos se nachází spoustu památek z Helénistických či Římských dob. Pohoří Dikeos se táhne téměř po celé délce ostrova. Příliš vysoká pohoří zde nečekejte, nejvyšší hora ostrova měří pouze 846 m.. Zde najdete více informací o Dovolená ostrov Kos.

Hlavním městem je Kos, který oplývá starodávnými památkami jako antická Agora, Asklepion či Hippokratův platan.
Na ostrově žije kolem 30 000 obyvatel. Od července do srpna probíhá každoročně Hippokratův festival. Festival zahrnuje množství kulturních akcí, jako jsou například koncerty lokálních řeckých skupin, starověká divadelní představení, tradiční i moderní taneční vystoupení a další umělecké exhibice.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Řecko-ostrov Thassos

Thassos – tento nevelký ostrov nabízí rovněž nádhernou dovoleno pro všechny kategorie turistů.
Ostrov thassos též „ostrov bájných sirén „ nabízí luxusní střediska krásné pláže i mnoho historických památek.

Na jaře je ostrov nejkrásnější. Jeho povrch je ozdoben zelení , která během léta postupně vysychá a hrozí zde riziko požárů. Na ostrově najdete olivy které zde mají mnohaletou tradici v pěstování ale i například pinie,duby ,ořechy.. Nebo bylinky jako tymián, rozmarýn, oregáno.

Na ostrově žijí převážně menší živočišné druhy plazů , ještěrek a ptáků. Potkat z hadů zde můžete třeba slepýše, ale byla zde viděna i zmije písečná , která jak už název napovídá dokáže své tělo dokonale maskovat v písku. Hlavním městem Thassosu je Limenas. Žije zde asi 3000 obyvatel.
Najdete zde množství památek jako tržiště Agora, amfiteátr, pevnost Akropole, pozůstatky Apollónovy svatyně.

Dovolená Řecko

Řecko-ostrov – Lesbos

Lesbos – je třetím největším ostrovem Řecka a osmým největším ostrovem ve Středozemním moři.
Nachází se v Egejském moři, nedaleko tureckého pobřeží.
Je to hornatý ostrov sopečného původu, což dokládá množství termálních pramenů, které tu vyvěrají ze země. Lesbos je plný zeleně, kterou tvoří především olivovníky a borovicové lesy.

V západní části ostrova se v hornatém terénu skrývá zajímavý přírodní úkaz – zkamenělý les. Je to druhý největší zkamenělý les na světě. Vznikl před 20 miliony let, kdy v této oblasti rostly až 100 metrů vysoké stromy.
V důsledku sopečné činnosti byl les pokryt lávou a tunami země. Kmeny stromů pak zkameněly.
Působením dešťů a seismickou aktivitou se les později znovu prodral na povrch. Dnes tu uvidíte unikátní geologické útvary.
Tento les byl vyhlášen chráněnou přírodní památkou.

Hlavním městem ostrova Lesbos je Mytilene. Je to živé universitní město s pěkným přístavem a starobylou pevností. Za navštívení na Lesbosu stojí jistě zátoka Kaloni kde můžete pozorovat houfování ptáků kteří sem přilétají z teplých krajin. (labutě, kormoráni, ledňáčci..) Také se zde koná každoroční festival sardinek.

dovolená Řecko

Kypr

Ostrov Kypr nebo také Afroditin ostrov je třetím největším ostrovem středomoří.(po Sardinii a Sicílii)
Nachází se 113 km od pobřeží Turecka.
Dříve to býval jeden ostrov , dnes je díky občanským neshodám rozdělen na část řeckou a část tureckou a kousek půdy zde má i Velká británie. Proto je důležité si dobře promyslet cíl vaší dovolené.

Pro řeckou část platí při vstupu podmínky jako do jakékoli jiné členské země Evropské Unie. Do části turecké je nutné mít pas platný minimálně ještě půl roku po odjezdu z tureckého Kypru.
K ostrovu Kypr patří krásné pláže, čisté moře, malebné zátoky i nezničená příroda.
Jen málokde se na tak malém kousku země můžete setkat se dvěma tak rozličnými kulturami.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]