Dovolená v České republice či v zahraničí?
Dovolená v České republice či v zahraničí?

Jsou lidé, kteří jsou zvyklí rok co rok jezdit na dovolenou na to samé místo, protože se jim tam líbí a je už pro ně jednoduché zajistit si tam ubytování a podobně. Ale pak jsou dobrodruzi, kteří každoročně cestují někam jinam.

Dovolená v České republice:

Autor obrázku: VnGrijl

Ne všechny lidi to táhne pryč. A u nás v České republice je spousty krásných míst, kde se dá strávit několik dní a stále máte co objevovat, navíc je také dost rozlehlá, takže máte na pár let postaráno, než projedete všechny krásy naší republiky.

A samozřejmě, být na dovolené ve vlastní zemi má své jisté výhody:

1. Jazyk – nemusíme mít žádné výrazné jazykové znalosti, protože se všude bez problémů domluvíme.

2. Cesta – přestože je naše republika velká, nemusíme v autě či autobuse trpět tisíce kilometrů.

3. Jídlo – mnoho z nás sice rádo ochutnává různá exotická jídla, ale jsou lidé, kteří si na takové stravě nepochutnají či se jí bojí. A ve vlastní zemi se takových jídel nemusí bát, protože ať je v jakémkoliv koutě světa, tak si může na oběd objednat typická česká jídla.

4. Měna – nemusíme sledovat kurzy a měnit cizí peníze, u kterých máte starost co s nimi, když je člověk neutratí.

Dovolená v zahraničí:

Jsou lidé, kteří chtějí odcestovat pryč, aby si odpočinuli od veškerých nátlaku a práce a chtějí tomu utéct co nejdál a možná proto jezdí na dovolenou do zahraničí.

Je jisté, že taková výprava do zahraničí, což je poprvé pro každého velká neznámá, má mnoho nevýhod (což jsou právě ty, co máme v České republice jako výhody) a také možná zpočátku i strach, protože jedeme do země, kterou neznáme. Nevíme, co nás může čekat, jak se k nám zdejší obyvatelstvo zachová a podobně, ale každopádně, když už se někam rozhodneme vyjet, tak si o té zemi zjistíme co nejvíce informací.

Každopádně, má to i své výhody:

1. Moře – což je většinou hlavním důvodem, proč vycestovat do zahraničí. V České republice moře není a mnozí se chtějí slunit u slaného moře.

2. Exotická jídla – samozřejmě, že v dnešní době si taková jídla můžeme dát i u nás, ale vždy to bývají jisté náhražky, takže to nechutné naprosto identicky jako to jídlo typické pro danou zemi.

3. Jazyk – někdy výhoda, někdy nevýhoda. Pro ty, kteří daný jazyk umí, tak je výhoda jet do takových zemí, protože si mohou své znalosti jazyka osvěžit či připomenout a přece jenom je to něčem jiném, když ten jazyk slyšíte od rodilého mluvčího než od učitele.

4. Poznání – každé zemi se žije jinak a my svou návštěvu dané země uvidíme, jak žijí tito obyvatelé – jejich mravy, tradice a kulturu.