Safari – dovolená v Africe
Safari – dovolená v Africe

Dovolená safari

Dovolená safari

Stále více a více turistů se nechávat zlákat krásami divoké Africké přírody a vyráží každoročně za poznáním do těchto divukrásných míst kde stále ještě můžete vidět volně žijící zvířata.

Díky národním africkým parkům se na mnoha kilometrech čisté přírody žijí v vedle sebe zebry, lvi, sloni, antilopy , hroši ale i jiná divoká zvířata které zde mají svůj domov a vy je můžete vidět jak stejně jako před mnoha lety obývají africké savany.Cestu do safari je dobré si aspoň na poprvé naplánovat s někým zkušeným nebo s cestovní kanceláří a nechat se zde provést průvodcem neboť přeci jenom se jedná o místo kde není dobré pohybovat se úplně volně.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Mnoho nerozumných turistů pak snadno přijde k úrazu.

Dovolená safari

Dovolená safari

Na cestu do safari je dobré absolvovat očkování proti žluté zimnici, žloutence, malárii a tetanu.

Nepodceňujte případné problémy spojené se zdravotním ošetřením, ve většině nemocnic bude nutné zaplatit ošetření v hotovosti a po té si je na základě vystaveného dokladu nechat proplatit u své pojišťovny.(určitě je dobré zařídit si před dovolenou v Africe cestovní připojištění.)

K dalším zdravotním potížím souvisejícím s pobytem v safari je i případné spálení od sluníčka, střevní potíže. Dbejte na dostatečný přísun pitné vody(mějte na paměti že ne vždy je voda z kohoutku pitná)Proto raději pijte vodu balenou z uzavřených láhví. Sebou si tedy přibalte případné léky první pomoci jako léky proti průjmu, horečce, bolesti, desinfekci, obvaz…něco na případné spáleniny od sluníčka.

Nejlepší období pro návštěvu safari je období od prosince do března a od července do listopadu  toto období je zvláště příhodné pro pozorování divokých zvířat.Ubytování na vaší dovolené je možné přizpůsobit dle vašich požadavků.V přímořských  oblastech se nabízí mnoho luxusních hotelů a vil naopak pro dobrodruhy je možné přenocovat v kempu pod širou oblohou.

Vše záleží na stavu vaší peněženky a chuti poznat pravou tvář Afriky které je krásná ale zároveň i nemilosrdná .A kam můžete vyrazit za safari – Keňa, Tanzanie, Namibie, JAR,  Zimbabwe..Všechny tyto nádherné kousky země vám mají stále co nabídnout.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]