Cesta do Itálie a italské hranice
Cesta do Itálie a italské hranice

Do Itálie se dostanete za pár hodin. Je jen na vás jaký zvolíte dopravní prostředek a kolik peněz jste ochotni obětovat pro pohodlnější cestu.
Nejrychlejším dopravním prostředkem je samozřejmě letadlo. Letadlem se do Itálie dostanete dříve jak za 2 hodiny. Samozřejmě je to i cestování nejpohodlnější. Pokud chcete na cestě trochu ušetřit tak si můžete letenku koupit buď s větším předstihem a nebo naopak „ Last minute “ . Takto se dá sehnat letenka velmi levně.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Další možností jak se dopravit do Itálie je dojet tam automobilem. Obrovskou výhodou tohoto typu cestování je celková nevázanost. Můžete si vybrat kdy vyjedete co si vezmete sebou. Do auta se vejde hodně. Dá se využít toho prostoru a nakoupit si na dovolenou nějaké jídlo které by jste v letovisku sehnali podstatně dráž. Cesta autem rovněž nabízí flexibilitu a rozmanitost při vybírání výletů, pláží… Díky moderním tříproudovým dálnicím můžete být v Itálii za 10- 12 hodin cesty.

Do Itálie na dovolenou lze vycestovat i vlakem či autobusem. Pokud pojedete na dovolenou s cestovní kanceláří tak vám zajistí dopravu většinou přímo do vašeho střediska kde budete ubytování.

Hranice s Itálií

Do Itálie lze vycestovat na dovolenou i na platný občanský průkaz. Jako do jiných zemích občanský průkaz musí být nepoškozený se strojově čitelným písmem.
Česká republika má s Itálií bezvízový styk. Ale i v itálii pro Čechy platí přihlašovací povinnost ( postačí do 3 měsíců). Přihlásit se musíte do 8 dní po vstupu do Itálie.Toto za vás má povinnost zařídit váš Ubytovatel (majitel kempu, vily či hotelu) Při pobytu delším než 3 měsíce musíte zažádat o povolení k pobytu na místní policii.

Dětem doporučujeme cestovat do Itálie na svůj vlastní pas nebo musí být zapsány v pase rodičů… Nezletilé osoby mohou do Itálie cestovat pouze v doprovodu rodičů.
Řidičům stačí národní řidičský průkaz. To je průkaz vydaný v jedné ze zemí Evropské Unie.

Co můžete přivézt do Itálie

200ks cigaret, 250g tabáku, 2 l vína, 1l tvrdého alkoholu, 2 l likéru či sektu, 250 ml toaletní vody, 50 ml parfému, 500g kávy, 100g čaje. Dovoz benzínu v kanystru není povolen. Dovoz valut není omezen.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]