Dovolená v Chorvatsku aneb bývalá Jugoška je stále v kurzu
Mali Lošinj - ubytování v Chorvatsku

Mali Lošinj – ubytování v Chorvatsku, zdroj: www.ubytovanivchorvatsku.cz

Dovolená v Chorvatsku aneb bývalá Jugoška je stále v kurzu

Také se nemůžete srovnat s nástupem sychravého podzimu a jen těžce nesete první sněhovou nadílku? Zlepšete si náladu a naplánujte si vaši příští letní dovolenou už nyní. Podzimní a zimní měsíce utečou jako voda a vy se zase budete opalovat na prosluněných plážích a užívat si plnými doušky své vytoužené dovolené. Otázkou tedy je, kam se napřesrok vypravit. Pokud si příliš nepotrpíte na exotiku a preferujete „klasickou“ dovolenou u moře, mohly by vaše kroky směřovat do některého z mnoha chorvatských letovisek. Důvody, proč si za cíl cesty vybrat právě tento balkánský stát, vám prozradíme v následujících řádcích.

Mohlo by se zdát, že dovolená v bývalé „Jugošce“ je jakýsi přežitek a zvyk, který nám zůstal z dob dávno minulých. Není zde tolik atrakcí, které na nás čekají v přesjadranské Itálii a pláže se těmi řeckými také nedají srovnat. Existuje tedy nějaký rozumný důvod, proč si hledat levné ubytování v Chorvatsku a ne v atraktivnějších lokalitách? Samozřejmě, že existuje a jedním z nich je právě ono slovíčko „levné“. Dovolená v Chorvatsko totiž nijak nenabourá rodinný rozpočet a kolikrát vyjde levněji, než pobyt někde v tuzemsku.

A abychom Chorvatsku nekřivdili, musíme zmínit i další přednosti. Pláže jsou udržované a téměř vždy narazíte na vylidněné místo, což je v některých přímořských státech nemyslitelné. Za zmínku stojí zejména oblíbená Baška Voda s překrásnými oblázkovými plážemi a bujnou vegetací, která se často táhne až k vodě. Kromě koupání si zde dosytosti užijete windsurfingu,jachtingu, vodního lyžování a dalších vodních i suchozemských sportů a aktivit.

Podobně jako Baška Voda jsou na tom i další letoviska na Makarské riviéře, respektive v celém Chorvatsku. Ať už k Jadranu vyrazíte sami či s rodinou, vždy si domů odvezete kromě suvenýrů i spoustu nezapomenutelných zážitků.