Chorvatský Šibenik a jeho kultura
Chorvatský Šibenik a jeho kultura

Zamiřte do jednoho z nejznámějších chorvatských letovisek protkaného místní kulturou. Vydejte se do Šibeniku. Přijeďte na dovolenou a vychutnejte si místní krásy a jedinečnost města. Přiblížíme si Severní Dalmácii, kde Šibenik nalezneme. Toto území je velice oblíbené turisty, především těmi českými. Zamiřme tedy do města s 41 tisíci obyvateli, kteří si tajemství kultury a místního kouzla střeží jako oko v hlavě.

V Šibeniku se dozajista nudit nebudete. Navštívit zde můžete mnoho zajímavých a pozoruhodných míst. Užijete si spoustu zábavy. Navštívit můžete mnoho památek a přírodních úkazů. V nabídce má Šibenik strávení dovolené v duchu sportovním, kulturním, ale i zábavným. Především je Šibenik skvělým místem pro vodní sporty. V přístavním městě můžete vyzkoušet jachting nebo se podívat společně s potápěčskými kluby do hlubin azurového moře. Projděte si aktuální nabídku zájezdů na Šibenik – odkaz zde.

Sportovní vyžití

V oblasti sportu máte dále možnost zahrát si například plážový volejbal či stolní tenis. Bezesporu by jste měli navštívit nedaleké sokolnické středisko, které se zaměřuje na výuku a lov s pomocí vycvičených dravých ptáků. Pokud jste milovníci adrenalinových sportů, pak si i v Šibeniku přijdete na své. V nabídce je zde bungee-jumping, který si můžete vyzkoušet nad šibenickou řekou Krka. Míříte -li do těchto míst opravdu jen za sportem, tak se vydejte za opravdu velkým sportovním centrem vzdáleného od Šibeniku přibližně 6 kilometrů. Nachází se v hotelovém městečku Solaris u Zablace.

Kultura Šibeniku

Milovníci zábavy určitě přivítají místní nabídku. Konají se zde letní festivaly, ale i tradiční slavnosti a koncerty populární hudby. Okusíte tedy folklorní večery, bary s hudbou a rušné, velmi turisty navštěvované diskotéky. Místní obyvatelé milují každoroční středověké trhy, které se konají koncem září a doprovází je bohatý program. Přeneste se tak do dávných dob, díky přitažlivé a úchvatné atmosféře. Vidět zde můžete ukázku rytířských turnajů či taneční nebo divadelní představení. Více informací na www.sibenik.cz/kultura

Budete-li vybírat termín návštěvy Šibeniku a nebudete se moci rozhodnout, pak vybírejte v čase, kdy zde vládne Šibenické léto, které sem přitahuje tisíce návštěvníků každý rok. Tak je nazýván festival kultury a zábavy. Konají se zde koncerty, které se uskutečňují na ojedinělých místech, jakými jsou především pevnost sv. Mikuláše, katedrála sv. Jakuba nebo pevnost sv. Michala. Zamiřte na místo plné kultury, zábavy a sportu! V Šibeniku se dozajista nudit nebudete.

české stránky věnované Šibeniku naleznete na www.sibenik.cz