Je Chorvatsko stále oblíbené?
Mezi nejoblíbenější destinace českých turistů patří rozhodně Chorvatsko. Ročně jich tam zavítá dokonce přes jeden milion. A samozřejmě Chorvaté to vědí a Čechy si náležitě hýčkají. Mnoho lidí sice možná namítne, že je Chorvatsko zemí okoukanou a není zde co objevovat, ale tak to rozhodně není.

Svědčí o tom již zmíněný obrovský zájem Je to především díky kvalitním službám, nízkým cenám a nádherné přírodě. A pokud jste v Chorvatsku již byli a myslíte si, že vám nemá co nabídnout, možná se mýlíte. Tato země totiž nenabízí jen průzračné moře, oblázkové pláže a borovice na pobřeží.

Za povšimnutí stojí její různé části, kde se liší jak vegetace, tak ale i zvyky, pokrmy a především i přírodní zajímavosti. Chorvatsko totiž nabízí vnitrozemskou panenskou přírodu a nádherné přímořské oblasti.

Tato země nabízí i různé druhy, jak se dopravit do cílové destinace. Je to jedno z nejbližších přímořských letovisek. Nejvýhodněji z hlediska rychlosti se může jevit letecká doprava, ale i doprava automobilem. Výhody jsou značné. Je to především díky značné mobilitě, kterou vlastní automobil nabízí. Přesto ani autobusem netratíte.

Chorvatsko je zemí značně oblíbenou i v nabídce různých slev na zájezdy. Za dobrou cenu lze pořídit last minute Chorvatsko. Můžete tak ušetřit i několik desítek procent z ceny katalogové. A že si často vyberete opravdu podle vašich představ, to je téměř záruka.

Pokud se chystáte do této země a nemáte představu, jakou formou probíhá ubytování, není se třeba ničeho obávat. Na výběr je opět mnoho možností. Oblíbené jsou kempy, kde se můžete ubytovat ve stanu nebo karavanu, dále studia, apartmány, penziony a hotely. Samozřejmě ceny v kempu jsou na jiné cenové úrovni, než v hotelech.

Chorvatsko je sice nedaleko České republiky, ale i milovníci gastronomie si přijdou na své. Ve vnitrozemí jsou to klasické pokrmy, často různé druhy sýrů nebo variace masa se zeleninou. Na pobřeží jsou to klasické pokrmy s plody moře. Vybere si opravdu každý.

V minulosti zde bylo také možné nalézt bleší trhy, jako i trhy klasické, kde mimo různé drobné elektroniky šlo zakoupit levné značky jako je Nike, Adidas a další.