Jadranovo – tajemství Chorvatska
Představuje se Jadranovo

Vedle známých a oblíbených letovisek existuje v Chorvatsku řada míst, které si také zaslouží pozornost turistů. I když nejsou tak všeobecně známé jako destinace typu Makarská, Rabac, Hvar, Dubrovník nebo Baška Voda, mohou zde jejich návštěvníci prožít dovolenou se vším všudy.

Jedním z takových míst, které bychom vám chtěli představit, je Jadranovo. Malé přímořské městečko nacházející se 9 km od Crikvenice. Doprava sem není nijak komplikovaná, od Jadranské magistrály sem vede krátká spojka.

Pokud vás Jadranovo okouzlí, můžete si zde pořídit i vlastní apartmán. Na jaře 2011 zde pouhých 50 metrů od moře vyrostl nový dům s apartmány na prodej. Nákup nemovitosti v Chorvatsku přitom není pro občany Evropské unie zatížen zbytečnými byrokratickými překážkami. Zvolit ale samozřejmě můžete i klasické ubytování v penzionech, kempech nebo pronajatých apartmánech.

Jadranovo je charakteristické přímořskou vegetací včetně olivovníků dodávajících místu typickou jižní atmosféru. Městečko se nachází u Tichého průlivu s výhledem na východní část ostrova Krk. Kromě hlavní oblázkové pláže v zátoce Havišće zde najdete nespočet romantických zapadlých plážiček s průzračným mořem. Vyzkoušet můžete také léčivé účinky bahna ze zdejší bahenné zátoky Lokvišća.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci gastronomických radovánek. Během turistické sezony se zde konají pravidelné rybářské pikniky, kde můžete ochutnat mořské pochoutky ulovené a připravené místními rybáři.

Za zábavou a na výlety můžete kromě již zmíněné Crikvenice vyrazit lodí na ostrov Krk, do čtyřicet kilometrů vzdáleného národního parku Risnjak nebo, pokud budete chtít vyměnit moře za hory, k Lokvarskému jezeru obklopenému nádhernou horskou přírodou.