Turecko fauna a flóra
Turecko flóra

V teplém tureckém podnebí se  setkáte s rozmanitým rostlinstvem. Na jihu Turecka  se daří nejvíce palmám,  olivovníkům, ibišku, vavřínům a javorům. Milovníky ovoce jistě potěší banánovníky, fíkovníky nebo jedné kaštany. Písčité pláže zastiňují stovky pomerančovníků a borovicové háje. Ze stromů ve vnitrozemí jsou nejčastější platany, javory a kaštany.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Na jihu Turecka se pěstuje mnoho zemědělských  plodin  jako jsou brambory , luštěniny  nebo cukrová řepa,  slunečnice, hroznové víno a citrusové  plody. Stále oblíbenější je zde pěstování pistácií , lískových  oříšků a sultánek, které jsou významným vývozním artiklem. Ačkoliv je tulipány proslulé hlavně Holandsko, pochází tato květina právě ze slunného Turecka. Byla vypěstována na počátku 15.století a odtud se dostala do střední Evropy, konkrétně do Rakouska. Tulipány jsou v Turecku stále populární a dá se říci, že i národní květinou. V letních měsících se k pestrým tulipánům přidají rozkvetlé červené máky, hořce a další okrasné květy.

Turecko fauna

Turecko savci – medvědi, vlci, srny, jeleny, divoké kočky, kozy,ovce, velbloudi,krávy,osly,koně,

Turecko ptáci – orli, sokoli, poštolky,

Turecko plazi – zmije turecká, užovka, želvy, ještěrky, gekon, štíhlovka, hroznýšek turecký, zmije levantská

Turecko hadi a jiní nebezpeční živočichové– zmije různé druhy,štíři,

Turecko mořští živočichové – želvy, žraloci, medúzy,  ryby, rejnoci,delfíni, krabi

[hana-code-insert name=’inTurecko610x200′ /]

Hadi a nebezpeční živočichové v Turecku

Mezi nebezpečné živočichy vy Turecku patří především divoká zvířata žijící v horách. Především jsou nebezpeční toulavý zdivočelý psi které zde můžete potkat. Dalším nebezpečím pro vaší perfektní dovolenou jsou jedni z těch malých kousavých tvorečků kteří žijí snad všude – komáři. Především na jihu Turecka je určité riziko nakažením se malárií.

Velké množství lidí má různé fobie z plazů a pavouků,  ale ti na vás samy o sobě jen  málokdy zaútočí. Za většinu uštknutí či kousnutí  si může člověk sám svou nepozorností. Ano, v Turecku žijí jedovatí hadi a pavouci, ale to u nás taky a proto budete li pozorní na rizikových místech jako jsou hory a místa kde by se hadi mohly třeba vyhřívat,  nebo třeba v noci kdy chodí na lov ,  tak se tomuto nemilému setkání vyhnete.

Nejjedovatějšími druhy hadů jsou v Turecku různé druhy zmijí,  jejíž kousnutí je často životu nebezpečné a i po užití protilátky se může stát že bude potřeba odstranit i například pokousaný prst či dokonce končetinu. Také v moři při potápění můžete narazit na živočichy kteří jsou schopni ohrozit vaše zdraví i život. Patří k nim různé druhy žraloků, rejnoků, murén..

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]