Na sluncem zalité dovolené ve Španělsku poznáte čisté moře i krásné pláže
Blíží se léto a s ním i čas dovolené. Dovolená je jistě diskutovaným tématem v mnoha rodinách či partnerských vztazích. Dovolená je především čas odpočinku a klidu. Před výběrem a odjezdem na dovolenou, bychom měli mít ujasněno pár základních věcí. Zejména se jedná o to, ať víme, co od dovolené očekáváme.

Krásy přírody, kultura i zábava

Autor obrázku: Humberto Moreno

Na místě dovolené bychom se měli shodnout s rodinou či partnerem. Pokud víte, že od dovolené očekáváte odpočinek, tak je vhodnou volbou dovolená ve Španělsku. V případě, že Vás láká a baví architektura a umění, platí to dvojnásobně. Španělsko nabízí mnoho možností. Včetně typicky španělské corridy a bohatého nočního života.

Dovolená Španělsko se stává každoročně cílem mnoha českých i zahraničních turistů. Španělsko láká turisty především nádhernými plážemi, pulzujícím životem velkých měst i klidem malých vesniček. Nabízí rekreační centra plné zábavy. Na druhou stranu, ale také nabízí podmanivou přírodu, různorodou architekturu a světoznámé výtvarné galerie. Dovolená Španělsko Vás okouzlí jedinečnou atmosférou a temperamentem obyvatel.

Města s duchem a historií

Španělské království, jak se země oficiálně nazývá je přenádherná slunná země. Každoročně zažívá doslova útok turistů. Kromě kosmopolitního Madridu, který navštíví při své dovolené většina turistů, okouzluje Španělsko dalším velkým městem a to Barcelonou. Charakter Barcelony udává zejména půvabná architektura Gaudího. Města ohromí turisty nejen krásou, ale především architekturou.

Opakem tomu bude u milovníků přírody. Ti zcela jistě vyrazí při své dovelené ve Španělsku do Andalusie. V Andalusii se kromě mnoho mořských letovisek nachází i horský masiv Sierra Nevada. Pohoří Sierra Nevada, tak poskytuje množství možností, kam se vydat na horskou túru.

Autor obrázku: Humberto Moreno

Ve Španělsku se budou jako v ráji cítit všichni gurmáni. Zdejší vyhlášené lahůdky zprostředkovávají mlsným jazýčkům neopakovatelné zážitky. Španělsko je ihned po Itálii zemí s největším počtem památek. Hned čtyřicet z nich je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve Španělsku naleznete přírodní parky, archeologická naleziště, pozůstatky římských pevností i světoznámé kulturní skvosty.

Španělsko leží na Pyrenejském poloostrově v jihozápadní Evropě. Od Afriky je odděleno Giblartarem. Břehy Španělska omývá na jihovýchodě Středozemní moře a na jihozápadě Atlantický oceán. Na severu omývá břehy Španělska Biskajský záliv. Španělsko sousedí s Portugalskem, Francií, Andorrou a Marokem.

Hlavním městem Španělska je Madrid. Madrid je kulturním, ekonomickým a společenským centrem země. Své sídlo zde má i král. Úředním jazykem je zde španělština. Ovšem nebojte se, že se na dovolené ve Španělsku nedomluvíte. V turistických letoviscích se domluvíte anglicky, německy i francouzsky.

Počasí je ve Španělsku různorodé. Především díky rozlehlosti území, zde můžeme pozorovat širokou škálu podnebí. Na východním a jižním pobřeží včetně Kanárských ostrovů můžeme pozorovat mírné zimy. Ve vnitrozemí jsou zimy chladné. Přes léto je ovšem ve Španělsku nádherně teplo. Výjimkou jsou pouze vysokohorské oblasti, kde panuje celoroční chlad.

Během své dovolené ve Španělsku se můžete setkat s různými formami oslav. Každoročně se zde slaví nejen Vánoce a Velikonoce, ale také svátky související s jarem, létem či patronem dané oblasti. Dalšími důvody k oslavám jsou poutě, karnevaly a neodmyslitelné býčí zápasy. Původ této tradice nalezneme již v hluboké historii Španělska.

Autor obrázku: (vincent desjardins)

Při své dovolené ve Španělsku se vyplatí zajet si i na nějaký výlet. Španělsko má spoustu zajímavých míst. Tato místa jsou historicky velmi cenná. Dýchne tak na vás duch dávné historie. Za vidění stojí Madrid, Barcelona, katedrála v Burgosu a národní parky. Ovšem jen těmito významnými městy výčet španělských pozoruhodností nekončí. Za zhlédnutí stojí i kulturní centrum jihu Španělska Sevila. Dále se vyplatí navštívit historické Toledo a Cordobu. Město Lugo s římskými hradbami.

Mezi nejnavštěvovanější Španělské destinace patří přímořská letoviska na východním pobřeží. Jedná se o Costa Brava a Costa del Marasme. Velmi vyhledávané jsou také pláže jižní Andalusie. Milovníci žhavého nočního života a mladí lidé nejraději jezdí na Baleárské ostrovy. Nejoblíbenějšími z nich jsou Mallorca a Menorka.