Tak trochu jiná dovolená? Projeďte Rumunskem na kole nebo se vydejte na túru přes Podkarpatskou Rus.

Nebaví vás klasické letní dovolené ve stylu moře, celodenního ležení na pláži a pro vás nudného nicnedělání? V tom případě jste jedinečný kandidát na to, sbalit si batoh a vydat se na túru krásnými horami Podkarpatské Rusi. A pokud raději trávíte volno v přítomnosti horského kola, vhod vám přijde dovolená, na níž procestujete celou kopcovitou oblast Benátu, nebo se s celou rodinou projedete na kolech Rakouskem.

Co nabídne rumunský Benát?

Rozhodnete-li se pro krásný Benát, čeká vás podívaná a zážitky, na které jistě nezapomenete. To, že budete moct spatřit jedinečnou přírodu je vykoupeno tím, že služby a úroveň života je zde o něco nižší. Proto budete více odkázáni sami na sebe. To zaručuje dobrodružnější zážitky. Obtížnost 3-4 zvládne každý zkušený biker, trasy nabízí 40% asfalt a 60% terén.

Navštívíte všech šest českých vesnic, vyzkoušíte jízdu silničkou nad i pod útesy Dunaje, příjemně se prohřejete v horských pramenech a osvěžení najdete v jeskyních. Uvidíte i pestrý kaňon říčky Nery.

Zažijte pocit svobody a volnosti

Z trochu jiného soudku nabereme, podíváme-li se, co přináší zakarpatská Ukrajina. Pěší túry vám nabídnou možnost volně projít poloniny, horské louky rozprostírající se široko daleko, budete nocovat pod širým nebem plným hvězd a prožívat skutečně relax a zážitky, které se vám doma nenaskytnou. Podkarpatská Rus je pořád kus světa, kde člověka neničí všudypřítomná technika.

Program zájezdu je kombinovatelný se zájezdem Podkarpatská Rus – jednodenní túry, díky čemuž si můžete desetidenní pobyt rozmanitě zpestřit.

Rodinná dovolená aktivně

I s malými dětmi je možné strávit aktivní dovolenou na kolech, vynikajícím příkladem je prázdninová dovolená Rakousko.  Rodinná cykloturistika na jihu Rakouska – Korutany se bude líbit dětem i dospělým. Vykoupete se v jezerech s čistou a teplou vodou o 25 stupních, uvidíte krásné kopce s hrady a zámky. Děti nadchne návštěva opičí hory, kde je možné narazit na tlupu volně žijících makaků. Dovolená se neobejde ani bez návštěvy ZOO. To a mnohé další vás čeká na aktivní rodinné dovolené v Rakousku.