Navštivte Loket a jeho okolí, má vám co nabídnout!

Hledáte místo u nás, které byste mohli poznávat i několik dnů a přesto měli stále co objevovat? Místo, kde se vyžijí milovníci historie, turistiky, cyklistiky, výletů a to ve všech věkových kategoriích? To vše a mnohé další najdete ve městě Loket a jeho blízkém okolí. Můžete tady strávit libovolné množství času a stále budete nacházet něco nové, co vás bude překvapovat.

Město Loket

Jde o známé město, plné památek a historie, ve kterém nás čeká především slavný středověký hrad. Jeho návštěvou poznáte, jak se obyvatelé zabezpečili před nájezdy, navštívit můžete expozici zbraní, vykopávek ale i porcelánu a dokonce i rekonstrukci středověké mučírny s figurínami v životní velikosti, které jsou pohyblivé.

Ve městě můžete navštívit a prohlédnout si mnohé další objekty:

  • Radnici
  • Černou věž
  • Kostel Svatého Václava
  • Přírodní divadlo – amfiteátr
  • Historické domy v podhradí
  • Sloup nejsvětější trojice

Jak již bylo řečeno, nadšeni budou všichni aktivní návštěvníci. Společně s historií a památkami lze vyzkoušet značenou síť cyklostezek, turistické a naučné stezky, sjezd řeky Ohře nebo lezení po Svatoušských skalách.

Příroda, lezení, voda, pěší turistika i pohled z kola

Zaujaly vás posledně jmenované, Svatoušské skály? Stojí určitě za návštěvu! Připomínají zkamenělý svatební průvod a podle toho nesou jednotlivé útvary i své pojmenování. Nechybí Ženich, Nevěsta, Svědci… Skalní pilíře, jehlany a hranoly nevznikly prokletím svatby zlou čarodějnicí, ale působením řeky a postupným zvětráváním hornin.

Skály snadno najdete, půjdete-li naučnou stezkou z Lokte do karlovarského Dubí. Provede vás krajinou v délce asi 10 km podél řeky Ohře. Cestou vás čeká 12 zastavení s informačními tabulemi o tajích geologie, archeologie, historie a botaniky.

Okolí skal nabídne mnohé nejen turistům a horolezcům, ale i vodákům a cyklistům.

Další tipy na výlety

Za zhlédnutí stojí i město Teplá, kde najdete krásný klášterní komplex ze 12. století, Lázně Kynžvart a jeho kouzelný zámek, Bečov nad Teplou a místní hrad, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Cheb, Město Ostrov, Karlovy Vary a jiné.

Ubytujte se pohodlně a komfortně

Loket a jeho okolí nabízí ubytování v mnoha formách. Využijte např. služby útulného penzionu Ulrika. Čeká vás výtečná kuchyně, čisté a vybavené pokoje, Wi-Fi v celém penzionu zdarma, společenská místnost, možnost zakoupení si českého porcelánu a suvenýrů v místní prodejně, možnost rezervování si vstupenek do okolních památek a mnohé další.

Loket a jeho blízké okolí vám zajistí krásnou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky.