Zdravotní ošetření v Egyptě
Očkování do Egypta

Ještě před odjezdem  na dovolenoudo Egypta se velké množství turistů ptá, zda je nutné nějaké očkování.V případě že  pojedete do turistických středisek na pobřeží, Káhiry, Luxoru, nepotřebujete žádné speciální očkování.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Vyplatí se mít samozřejmě očkování proti „nemoci špinavých rukou“, tj. proti žloutence. To ale člověk určitě docení i v jiných oblastech než právě v afrických zemích.

Pokud se vydáte do vnitrozemí, do oáz atd., doporučuje se očkování proti hepatitidě typu A, břišními tyfu, pro některé oblasti platí doporučené očkování proti malárii či meningitidě. Aktuální situaci najdete na stránkách Světové zdravotnické organizace.

Návštěva lékaře

Pokud cestujete do Egypta je rozhodně rozumné se připojistit neboť lékařské ošetření v Egyptě není zrovna levná záležitost. Zdravotní služba se zde dělí na dvě kategorie. První je státní – ta je nic moc. Druhá je soukromá  (tam se řadí nemocnice a různí soukromí lékaři jako zubař,internista…) ta je srovnatelná s naší.

I když je samozřejmě nejlepší nemocnici vůbec nepotřebovat. Většinu pohledávek v Egyptě si nejdříve zaplatíte sami kromě těch opravdu velkých zákroků. A po té vám budou vaší pojišťovnou proplaceny. Samozřejmě pokud budete pojištěni.

Pokud užíváte nějaké léky je lepé si je vzít sebou a nosit stále u sebe i když nemusíte mít strach z koupě léčiv v Egyptě. Mají tam léky kontrolované a navíc i za lepší ceny než v České republice. Pokud budete kupovat léčiva v Egyptě dejte si pozor na cenu. Mnohokráte  lékárny účtují jinou cenu místním a jinou turistům. Je dobré se dívat přímo na cenu na krabičce. Dovoz a vývoz léku z Egypta a do Egypta je povolen jen do takové míry jaká je potřeba dovážejícího.

[hana-code-insert name=’inEgypt610x200′ /]

Nejčastější nemoci v Egyptě:

Faraonova pomsta – Faraonovou pomstou se nazývá nemilý dáreček, který Egypt naděluje téměř všem turistům v prvních dnech jejich pobytu. Jedná se zpravidla o dva, maximálně tři, dny ověnčené průjmovým onemocněním. To je také často doprovázeno zvracením a horečkami.
Bohužel neexistuje návod jak se „pomstě“ vyhnout. Buď prostě budete mít to štěstí, že si Vaše tělo zvykne na vysoké teploty a nezvyklou stravu bez povšimnutí, nebo ne.

Spálení kůže – Patří k jednomu nejčastějšímu problému který vás nejspíše postihne. V Egyptě pálí sluníčko velmi silně a než se nadějete máte spáleninu jako vyšitou. Proto je rozumné slunit se s mírou. Postupně Nebojte se schovat první dny pod slunečník či si na sebe vzít tričko.A mazat a mazat… Také je důležitý dostaečný přísun tekutin.

Nastydnutí – klimatizace je dobrá věc, ale extrémní teploty zvláště v létě při přecházení do klimatizovaného hotelu mohou způsobit nastydnutí.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]