Hledáte místo pro letní dovolenou, kde se vám bude zaručeně líbit? Vyberte si Turecko.

Také se nemůžete dočkat dovolené, která vás za pár týdnů čeká, ale stále nejste pevně rozhodnuti, do které destinace se vydat? Máte-li rádi mořskou vodu s příjemnými teplotami, písčité pláže, památky, krásné počasí a posezení v kavárně s lahodnou ledovou kávou, dovolená Turecko je místem, které vám bude po všech směrech vyhovovat a splní všechny vaše přání.

Turisty prověřená kvalita letoviska Alanya

Nejvíce navštěvované místa Turecka jsou letoviska Alanya a Antalya. Letovisko Alanya je dostupné již za cenu přibližně 10 300,–Kč a to včetně polopenze. Tak nízká cena a přesto vás čeká opravdu krásná podívaná a zážitky, na které budete rádi vzpomínat.

Dle mýtů byla Alanya dříve rájem pirátů, nyní zde však najdete spoustu historických zajímavostí. Známá a místními i návštěvníky oblíbená Kleopatřina pláž nadchne zaručeně i vás. Chodidla vám zdarma, jemně a dokonale namasíruje místy hrubší písek, který se zde nachází. Tato pláž za svou jedinečnost získala Ocenění modré vlajky Evropské unie, a to za spokojenost jejich návštěvníků. Vychutnat si můžete i plavby člunem v krápníkových jeskyních, noční život, báječné nákupy v orientálních bazárcích a spoustu dalšího.

 

Populární a živé letovisko Antalya

Ani výběrem letoviska Antalya netrefíte vedle. I tady najdete bohaté historické památky, paláce a chrámy. Vůni orientu přinesou bazary Starého města, odkud si můžete přivézt užitečné a hezké suvenýry v podobě koberečků, šperků a jiných ručních prací.

Díky velkému přístavu a letišti je ve městě neustálý ruch, díky němuž ochutnáte pravý letní noční život. Výlety nabízejí asi půl hodiny vzdálené Dudenské vodopády, nebo Jeskyně Karain s jeskynními malbami.

Vydejte se do Turecka a vychutnejte si úžasnou dovolenou se svými nejmilejšími. Pouhé tři hodiny letu vás dělí od vysněného cíle.