Ceny v Turecku,svátky, turecké wc
Svátky v Turecku

21. března – Nevruz – oslavování příchodu jara , tento svátek ctí zejména  Kurdové
23. dubna – Den nezávislosti
19. května – Den mládeže a sportu
30. srpna – Den vítězství – nad řeckou invazí během války o nezávislost
29. října – Den republiky, kterou v roce 1923 vyhlásil Mustafa Kemal Atatürk
10. listopadu – úmrtí Atatürka, které je uctíváno minutou ticha vždy v 9:05 ráno

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

S Čím se ještě na dovolené v Turecku setkáte

Turecké záchody

Když jsem poprvé uviděla tento takzvaný záchod nevěřila jsem že se skutečně jedná o wc. Už jako malá jsem nesnášela kadibudky které jsou oproti tureckému záchodu luxusní záležitostí. Tato díra v zemi do které se člověk marně snaží trefit slouží jako wc už po celá století. Já měla ještě to štěstí že jsem tento záchod poznala u velmi chudých přátel a ti měli tuto díru skrytou v příšerném přístěnku který byl navíc zaplněný různým harampádím a nebylo zde možné ani rozsvítit. Takže chození na záchod bylo přinejmenším dosti náročným úkonem.

A raději ani nepopisuju situace kdy třeba člověku nebylo po něčem zrovna dobře. :-) Ale nebojte, v hotelech v Turecku na tento rádoby záchod nenarazíte.

[hana-code-insert name=’inTurecko610x200′ /]

Turecké ceny

Turci jsou obchodníci. Rádi prodávají a ještě větší radost budou mít pokud budete při nákupu smlouvat. Smlouvat tu můžete všude, ceny v Turecku pevné většinou nejsou a ukecat lze v třeba i ubytování nebo nějaký ten turecký suvenýrek. Turecké vnitrozemí je o poznání levnější než turisticky vyhlášené lokality.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]