Ružomberok – krásné město dolního Liptova
Ružomberok-Liptov

Ružomberok-Liptov

Město Ružomberok, bylo založeno ve 13. století a od roku 1318 mělo městská práva. Součástí hradního panství Likava se stalo v roce 1390. Centrem slovenských politický a podnikatelských snah se stalo v 19. století.

Důležité město již odedávna

Právě zde vznikla Slovenská banka a začal zde vycházet také časopis Hlas. Najdete zde Katolickou univerzitu. Ružomberok je kulturním, ale také hospodářským centrem dolního Liptova. Protéká tady řeky Váh a Revúca. Město leží na okraji Nízkých Tater na Slovensku.

Každý rok se sem sjíždí mnoho turistů. Pokud se rozhodnete vydat se do Nízkých Tater, tak určitě navštivte i toto město, nebo se v něm rovnou i ubytujte. Jedná se o dobrý start po Nízkých Tatrách.

Co můžete navštívit?

Historie města sahá do mladší doby bronzové. Navštívit zde můžete chráněné území Jazierce, Vlčí skálu, Doggerské skály, Brankovský vodopád… Ve městě se pak také nachází barokní klášter, gotický farský kostel ze 14. století a kostel svaté Žofie, tudíž samotné město toho nabízí ke shlédnutí celkem dost.

Město nabízí také Sky areál, takže bohaté vyžití vám přináší také v zimě, pokud rádi lyžujete. V létě si můžete užít turistiku a výlety do přírody, v zimě si sem můžete přijet zalyžovat.

Ubytování

Ubytovat se můžete ve velkém množství hotelů a penzionů. Vybrat si ale můžete i apartmány, vily, motely, nebo také ubytování se v soukromí. Pokud jste jakkoliv na ubytování nároční, nebo hledáte něco výjimečného, v Ružomberku to jistě najdete. Na internetu si také můžete najít hodnocení hotelů a ubytovacích zařízeních, řídit se také můžete doporučením. Proto se před odjezdem a výběrem vhodného ubytovacího zařízení dostatečně informujte.

Určitě se vám zde bude líbit, pokud milujete přírodu a nebo jste vášnivými lyžaři. V zimě si raději vyberte ubytování v blízkosti Sky areálu. Bude se vám tu jistě líbit a zcela jistě se na toto místo i rádi vrátíte.