Last minute Řecko

Last minute Řecko

KretaČas dovolených je opět tady, a že nevíte, kam se letos podívat? Destinací pro letní dovolenou je nespočet a záleží vlastně a jen pouze na vás, kam vás to doopravdy táhne. A že jste omezeni financemi? Ani finance nemusejí být příliš velkou překážkou. Dopřát si kvalitní dovolenou s prvky exotiky a skvělými službami lze – zkuste například Řecko!

Řecko je zemí s jednou z nejstarších historií na naší planetě. A historie na vás opravdu dýchne při každém kroku. Řecko je ale i výjimečná gastronomie orientovaná na středomořskou kuchyni, ovoce a zeleninu. Dále jsou to i skvostné památky, luxusní služby a nádherná příroda. A Řecko není rozhodně nedostupnou zemí!

Velmi oblíbeným způsobem nákupu dovolené jsou last minute zájezdy. A rozhodně to nejsou zájezdy, kde by byly nechtěné destinace. Při tomto nákupu můžete ušetřit až několik desítek procent z původní ceny. Další volbou může být i super last minute. Tyto zájezdy jsou v prodeji například i pouhých pár hodin před odjezdem. Úspory mohou být ale obrovské.

Last minute Řecko opravdu letí. A že se nejedná jen o pouhé zbytkové zájezdy, svědčí i fakt, že si můžete vybírat z mnoha destinací. Na výběr jsou totiž i destinace na pevnině, ale i na známých řeckých ostrovech.

Mezi nejznámější destinace patří rozhodně ostrovy Kréta, Kypr, Lesbos nebo Korfu a Rhodos. Ostrovní destinace se většinou vyznačují velmi skvělými službami pro turisty. Naleznete zde mnoho atrakcí, sportů, skvělá města a zajímavosti přímo pro turisty. Ovšem občas se vyplatí opustit okolí svého hotelu a podívat se poněkud dál. Pro příklad – Kréta je na každé straně úplně jiná. Na severu „bohatá“, na jihu „chudá“. I to se může stát.

Pokud si plánujete udělat malou exkurzi do opravdového života Řeků, určitě lze doporučit dovolenou na pevnině. V pobřežních oblastech jsou opět města orientována na turistu. Ale za nízký poplatek si můžete půjčit automobil a podívat se do vnitrozemí. Až zde poznáte, jak lidé v současné době žijí. Opuštěné vísky, lidé spjatí s přírodou a opravdové řecké taverny s místními specialitami.