Dovolená v JAR
Dovolená v JAR

Turisticky atraktivní a lákavá destinace. V minulosti však země častých nepokojů a násilí. Nicméně pro turisty je JAR vcelku bezpečnou zemí. Jen málo z nich se zde setká se zločineckým jednáním.

JAR DOVOLENÁ

Důležité je doporučovat bezpečností předpisy

  • nenechávat bez dozoru svá zavazadla
  • nevjíždět bez doprovodu do towhshipů-slumů
  • nepotulovat se osamoceně za šera či po tmě zvláště ve větších městech
  • pokud jedete autem, držet se hlavních cest, mít při cestě zamčené dveře, nezastavovat stopařům ani nezastavovat na opuštěných místech.
  • Pozor na pomoc na cestě u automobilových poruch, mohou být fingované.
  • Neupozorňovat příliš na to že jste turista (foťák kolem krku)

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

JAR DOVOLENÁ

Do JAR se dostanete letecky z Londýna. Cesta trvá okolo 11 hodin. Díky své poloze si nemusíte příliš měnit čas na svých hodinkách. Časový posun je zde pouze +2 hodiny.

JAR DOVOLENÁ

Pro vstup do JAR budete potřebovat platný cestovní pas a v něm ponechaná aspoň jedna  volná stránka na přilepení vstupního štítku. Pokud cestuje do JAR na  dobu do  90 dnů,  jako turista není nutné při vstupu do JAR mít žádné vízum. Pas však  musí být platný ještě  měsíc po návratu do ČR. VJAR se platí jihoafrickým  randem ceny zde jsou srovnatelné s těmi našimi.

JAR DOVOLENÁ

Počasí v JAR

Vnitrozemí má po většinu roku slunečné počasí, léta jsou horká a suchá, v zimě může být v noci i velmi chladno.
Kapské Město a okolí má tzv.středomořské podnebí s mírnými vlhkými zimami. V létě je zde velmi teplo.
Durban a pobřeží provincie Kwazulu Natal mají subtropické podnebí, léta jsou velmi teplá a vlhká a zpravidla i zimní měsíce mají letní teploty.

Zdravotní péče a očkování

Na dovolenou do JAR není nutné mít žádné speciální očkování. Pouze  turisté kteří mají v plánu navštívit oblasti  Mpumalanga, Krugerův národní park a severní oblasti provincie Kwazulu Natal by měli užívat antimalarické tablety, ale riziko malárie je velmi nízké. V jezerech a řekách některých severních a východních oblastí je přítomen parazit bilharzie.

JAR DOVOLENÁ

Doporučuje se nekoupat se v těchto vodách. Jihoafrická republika má vynikající lékařskou péči. Turisté kteří do JAR cestují na dovolenou by neměli zapomenout na uzavření zdravotního pojištění, které jim pomůže uhradit náklady na případnou léčbu. Voda z kohoutku v JAR patří k nejkvalitnějším na světě proto jí můžete bez obav pít.

Turistické zajímavosti

JAR DOVOLENÁ

Safari

Pokud jedete na dovolenou do JAR a rádi by jste navštívili safari tak nejvhodnější období je považováno od měsíce dubna do měsíce září. Ale není problém ho navštívit v jakoukoli jiné období. Další tipy na výlet v JAR Krugerův národní park, Mys Dobré naděje, Poušť Kalahari, Kapské město a Stolová hora, která se nad ním zvedá.

Městečko Gold reef dodnes připomíná zašlou slávu zlatokopecké horečky. Milovníky zvířat jistě okouzlí rezervace Umfolozi s bílými nosorožci. Dále za návštěvu jistě stojí Lesotho,  horské království jenž se nalézá uprostřed JAR v poloze více jak 1000 m. n. m.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]