Azurové pobřeží – slunce, pláže, pohoda a celebrity
Azurové pobřeží – slunce, pláže, pohoda a celebrity

Zamilovali jste se do francouzského pohodového způsobu trávení léta? Pak by tím pravým místem pro vaši letní dovolenou ve francii mohlo být Azurové pobřeží (Côte d’Azur).

Pláže Azurového pobřeží objevili již před více než dvěma sty lety Angličané a v té době se také začalo používat pojmenování Francouzská riviéra. Dnes se častěji můžeme setkat s marketingově lépe využitelným názvem Azurové pobřeží.

Ideální podnebí, které je velmi stálé a skýtá zhruba 300 slunečných dnů v roce, je velkým lákadlem. Na zdejších plážích můžete potkat nejednu celosvětovou celebritu. Ty sem často a rády jezdí trávit dovolenou, nebo přijíždějí na některé z prestižních akcí, které se zde konají. Za všechny jmenujme Mezinárodní filmový festival v Cannes nebo Grand Prix Formule 1 v Monte Carlu. Mnoho lidí, a samozřejmě nejen celebrit, si zde pořídilo také letní sídlo. Nemovitosti ve Francii, konkrétně na Azurovém pobřeží, jsou obecně na cenově vyšší úrovni než např. nemovitosti ve Španělsku. To je mimo jiné dáno také oním puncem exkluzivity a luxusu, který si Azurové pobřeží již léta drží.

Azurové pobřeží ale není jen Cannes nebo Monte Carlo. Zmínit musíme i další místa, např. Saint-Raphael, Antibes, Nice nebo Saint-Tropez, které snad úplně všichni znají ze slavné filmové série s četníkem Cruchotem geniálně ztvárněným Louis de Funesem. Nice jsme zmínili záměrně, protože se zde nachází mezinárodní letiště a je důležitým centrem celé oblasti. Můžete se zde zajít podívat do přístavu na kotvící lodě i luxusní jachty miliardářů z celého světa, nebo si vychutnat atmosféru zdejších vyhlášených rybích trhů.

Azurové pobřeží, ostatně jako celá Francie, skýtá labužníkům pravé hody. A to doslova. Vynikající vína, proslulé francouzské sýry nebo croissanty, jaké jinde na světě neochutnáte. To vše si po dnu stráveném na pláži můžete vychutnávat v některé z místních restaurací, kterých je tento francouzský ráj zábavy a letních radovánek plný.