Co navštívit v Londýně?
Nevíte kam na populární eurovíkend? Inspirujte se například známým Sherlockem Holmesem a vydejte se do Anglie prozkoumat mystický Londýn.

Londýn je právem považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě, které si však ne každý kvůli častému pochmurnému počasí a jeho pestré historii oblíbí. Ti co na Londýn zanevřou se však o mnohé zážitky připravují.

Kam se jít podívat?

Příznivci politiky, ale nejen oni, si mohou vybrat mezi známými a významnými památkami jako je například:

Buckinghamský palác, který je již po několik staletí obýván královskou rodinou. V určených měsících můžete navštívit i něco málo z interiéru paláce.

Parlament a Big Ben – parlamentní dům nebo-li Westminterský palác v jehož interiéru se odehrávala většina významných ceremonií anglických dějin, se nachází na břehu řeky Temže přímo v centru města. Již první pohled na budovu ve Vás vzbudí historickou atmosféru. V paláci je tisíce místností, v jedné z nichž se každý rok odehrává zahájení politické sezóny v čele s britským panovníkem. Chrám je zároveň místem odpočinku několika významných anglických osobností jako byl Charles Darwin, Charles Dickens a mnoho ostatních.

Na jednom z konců rozsáhlé budovy, se nachází věž s obřím ciferníkem Clock Cower, kterou však většina lidí zná pod názvem Big Ben.

Tower of London , nebo – li Londýnský hrad, jehož historie sahá až do 11. století. Hrad po staletí sloužil jako nejobávanější anglické vězení, popraviště, zbrojnice, ale především sloužil jako pevnost. Snad proto jsou, zde již od 13. století v jednom z hradních komplexů uloženy britské korunovační klenoty.

Milovníci ,,pouťových atrakcí“ a dálek by měli navštívit London Eye nebo-li Londýnské oko, dosahující výšky 135 metrů, které se nachází též na břehu řeky Temže. Donedávna se kolo pyšnilo statutem největšího vyhlídkového kola na světě. V roce 2006 však ,,titul“ Londýnskému oku ,,vyfoukla“ Čína, ve které bylo postaveno kolo o několik metrů vyšší.

Pokud se chcete setkat s mnoha historickými, ale i novodobými osobnostmi, rozhodně navštivte Muzeum voskových figurín madam Tussaud. Zde například potkáte ,,negativní“ ikonu Londýna – Jacka Rozparovače.

Poté můžete bez obav navštívit i čtvrť, ve které se podle historiků v jednu dobu nejvíce vraždilo. Je to čtvrt East End. První doporučujeme navštívit muzeu, poté budete mít totiž jistotu, že na Jacka v jedné z uliček nenarazíte.