Poznáváme stařičkou Anglii s nádechem moderní doby

Bodiam Castle, Jižní Sussex, Anglie

Bodiam Castle, Jižní Sussex, Anglie, Autor obrázku: Phillip Capper

Když se řekne „Anglie“, tak se v současnosti mnohým vybaví britská královna Alžběta II. a britský princ William se svojí manželkou Kate. Právě tento slavný pár, jenž by v budoucnu měl nastoupit na trůn a vládnout, se často vydává do zemí, které dříve patřily mezi britské kolonie nebo se stále řadí k zemím Commonwelthu. Zatímco se tento pár vydává na zahraniční cesty, tak co se takhle vydat do jejich domoviny?

Anglie je největší zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Hlavním městem Anglie je Londýn, patrně nejkosmopolitnější město na světě. V Londýně se skloubí stará anglická kultura s moderní a rychle měnící se architekturou moderního světa. Toto město ležící na řece Temži není považováno pouze za hlavní město Anglie, ale také za hlavní město obchodu, kultury a módy. To je důvod, proč se sem stěhují lidé z celého světa a vypravují desetitisíce turistů. Turisty lákají atrakce, jako jsou Westminsterský palác, London Bridge, Tower Bridge, London Eye či Trafalgar Square. Pokud i Vás láká návštěva Londýna, tak si rezervujte levné letenky do Londýna, jejichž cena začíná již na několika stovkách korun.

Anglie se však nerovná pouze Londýnu. V Anglii, potažmo ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, naleznete mnoho zajímavých míst. Ať už jsou to univerzitní města Oxford a Cambridge, stařičký Brighton, Liverpool – město skupiny The Beatles, Stonehenge či zelené Irsko a zajímavé Skotsko. Okružní zájezdy do Anglie jsou vhodné spíše pro turisty, kteří se o nic nechtějí starat. Celou poznávací cestu po Anglii za vás připraví cestovní kancelář a provede vás jí delegát. Nemusíte si tak zatěžkávat hlavu starostmi, ale stačí si pouze užívat návštěvu zajímavých míst. Ještě váháte s cestou do Anglie?