Gasteinertal: lyže, lázně i golf
Gasteinertal: lyže, lázně i golf

Oblast Gasteinertal ve spolkové zemi Salcbursko reprezentují zejména tři skutečné drahokamy turistického ruchu: Bad Gastein, Bad Hofgastein a Dorfgastein.

Oblast Gasteinertal je součástí legendární lyžařské oblasti Ski Amadé, rakouského lyžařského ráje. Naleznete zde sjezdovky nejrůznějších úrovní, lehčí pro rekreační lyžaře i takové, na kterých se proháněli prefesionálové při závodech mistrovství světa nebo závodech Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Pro větší pohodlí si zde můžete pořídit i vlastní apartmán. Při využití specializované realitní společnosti není nákup nemovitosti v zahraničí obvykle nijak administrativně složitý, a to platí i pro nemovitosti v Rakousku.

Náročnější sjezdovky naleznete v Graukogelu, kde si můžete vychutnat také jízdu volným terénem. Dorfgastein je oblíbený zejména mezi vyznavači jednoho prkna – zdejší snowpark je mezi snowboardisty opravdu oblíbený. Zajímavé trasy si vyberou i běžkaři.

Oblast Gasteinertalu ovšem neláká jen na zimní radovánky. Pořádají se zde kongresy, můžete zajít do bazénu s termální vodou nebo vyrazit na golf. Jak je již z názvu patrné, v Bad Gastein si můžete dopřát lázeňských procedur, obdivovat gasteinský vodopád zasazený mezi zdejší impozantní budovy nebo třeba roztočit ruletu v kasinu. Podobně Bad Hofgastein láká na bohatou nabídku služeb spojených s relaxací a odpočinkem jako je např. wellness. Dorfgastein je pak největším lákadlem pro vyznavače vysokohorské turistiky.