Místa, kterým byste se určitě měli vyhnout
Mnoho z nás miluje dovolené a mnoho také přemýšlí o tom, kam se na dovolenou vydat. Prohlížíme si katalogy cestovních kanceláří, abychom si vybrali, čteme recenze a řešíme, jestli si vybrat ten, či onen hotel a jaké místo je pro nás tím nejlepším.

Jsou však destinace, kterým bychom se měli obloukem vyhnout. Důvod je hladomor, špína, bída, nemoci, nebo válka.

Kam bychom tedy určitě neměli jezdit?

Dejte si pozor na Indonésii, kde se můžete dočkat smrtícího bodnutí. Je zde velké množství komárů, kteří žijí ve vlhku. Množením komárů pak může dojít ke smrtelnému bodnutí. Komáři totiž velmi snadno roznášejí smrtelné nemoci.

Dále byste se určitě měli vyhnout Nigerii, kde je velká chudoba, špína, velmi tam vzrůstá kriminalita a vzniká přelidněnost. Rozhodně tu nenajdete nic, co by vás oslnilo, ale naopak. Nigerie vám zůstane v paměti jako černá tečka.

Zemí, která patří k nejchudším zemím světa, je Bangladéš a ani tady rozhodně není co pohledávat. Hlavní město Dhaka, doslova praská ve švech. Má 14 milionů obyvatel. Chudoba je zde znát doslova na každém kroku. Tady se vám s největší pravděpodobností také líbit nebude. Dhaka by se dal charakterizovat bídou a hladomorem, dříve zde byla otrokářská kolonie. Nedostatek jídla a změna klimatu se projeví na mnoha lidských životech.

Pokud se rozhodnete vycestovat do zahraničí, nemiřte ani do zemí, kde je válka, nebo kde vládne terorismus. Určitě jsme všichni zaznamenali i to, že se dvě české dívky ztratily v Pákistánu a zatím o nich nemáme žádné informace. Z toho vyplývá, že ani cesta do Indie, není zcela bezpečná, pokud se vydáte po vlastní ose a i Indie jako taková, přináší spousty nebezpečných míst, obzvláště pak pro ženy.

Pokud máte rádi dobrodružné cesty, tak je uskutečněte s cestovní kanceláří, i tam se totiž dá sehnat mnoho takových. Raději necestujte po vlastní ose.