Kde nakoupit nejlevnější kufry? Zkuste internet

Kde nakoupit nejlevnější kufry? Zkuste internet

Autor obrázku: US CPSC

Letní sezóna je právě teď v plném proudu a tak je pro mnohé z nás i tou nejvhodnější dobou pro výběr zavazadel. Zapomeňte na staré nevzhledné kufry, které jsou zbytečně těžké a nevkusné. Moderní zavazadla jsou kvalitně stavěná, lehká, designově skvěle řešená a ještě nám mnohdy lépe ochrání věci uvnitř.

Na co před koupí myslet?

Než si kufry na kolečkách vlastně pořídíme, měli bychom si uvědomit, co od kufru očekáváme. Chceme velký kufr s maximálním objemem? Nebo potřebujeme menší, ale bytelný kufr na kratší cesty? A vyplatí se kufr od světových značek nebo jsou to pro mě vyhozené peníze?

Samotné zavazadla můžeme rozdělit na dvě kategorie. A to na kufry a tašky na kolečkách. Samotné výhody jsou zřejmé. Kufr má dané rozměry a je na nás, zda jej naplníme nebo ne, ale jeho velikost redukovat nemůžeme. Cestovní taška na kolečkách může být prostornější, má více kapes a často i lépe věci najdeme. Nezapomínejme ale, že nám nebude tolik chránit věci, jako kufr.

Značka nebo supermarket?

Zavazadla v současné době můžeme pořídit takřka kdekoliv. Ať je to obyčejný supermarket, kde mají kufry jako sezónní zboží, či je to například specializovaná prodejna s cestovními zavazadly nabízející jen značkové produkty. Rozdíl není totiž jen v ceně, ale i v kvalitě zpracování. Cestovní kufry z klasického supermarketu sice budou levnější, ale rychleji se zašpiní, mohou se promáčknout, nejsou vyrobeny z tak kvalitních materiálů a často je to jen tuctové zboží.

Značkové produkty jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů, můžeme očekávat, že naše věci takové zavazadlo nejen, že více ochrání, ale bude celkově i lehčí. Nebývají ani problémy s kolečky či vytahovacími rukojetěmi, jako tomu může být u méně kvalitních produktů.

Nejlevnější cena?

Pokud hledáte nejlevnější kufry a to i ty značkové, jistě lze doporučit internet. Zde seženete například světoznámé značky, jako je Samsonite nebo American Tourister, což jsou jedny z nejlepších zavazadel na trhu za dostupnou cenu. Díky pravidelným slevám a sezónním výprodejům jsou pak ceny o desítky procent nižší, než v kamenných prodejnách.