Levná dovolená v Bulharsku: To je Primorsko a Kiten
Mnoho lidí už teď v únoru přemýšlí nad tím, kam v létě vyrazí na dovolenou, odpočinout si od každodenních starostí. Také zvažujete, kterou destinaci letos zvolit? Nemáte peněz nazbyt, ale neradi byste se týdne u moře vzdali? Pak vyražte do Bulharska. Last minute zájezdy do Bulharska pořídíte levně, ale o komfort nepřijdete. A z jakých letovisek můžete vybírat?

Primorsko, zdroj Wikipedia

Primorsko, zdroj Wikipedia

Klidný Kiten

Pokud preferujete dovolenou v klidu, bez přeplněných pláží, bez každovečerního hluku z diskoték podél promenády, zvolte Kiten. Toto malé letovisko se nachází asi 20 km od Sozopoli a jen 5 km od většího Primorska. Jezdí sem hodně Čechů, takže tu bez problémů narazíte i na česky mluvící personál v hotelích, nebo české názvy v jídelním lístku.

Pláže jsou v Kitenu, stejně jako na celém Černomořském pobřeží, pokryté jemným pískem, s pozvolným vstupem do moře. Oblíbené je koupání v mělké zátoce Alimantan.

Rodinné Primorsko

Celá rodina si jistě užije dovolenou v Primorsku. To stále patří k těm nejnavštěvovanějším letoviskům Bulharska. Stejně jako Kiten je velice oblíbené českými turisty.

Primorsko obklopují hory, které přináší do letoviska stále příjemné počasí a jemný vánek. Zároveň lákají aktivnější návštěvníky k dlouhým procházkám. V centru městečka najdete vše, co byste při dovolené mohli potřebovat – supermarkety, restaurace, lékaře, lékárny, trhy a další.

Pláže jsou v Primorsku dvě. Jižní, která se táhne až do Kitenu, je poklidná, moře mělké vhodné pro koupání i dětí nebo neplavců. Severní pláž (součástí je i nudapláž) je navštěvována zejména vyznavači windsurfingu a podobných sportů, bývá tu totiž dost větrno.