Toskánsko, perla v srdci Apeninského poloostrova
Toskánsko, perla v srdci Apeninského poloostrova

Toskánsko se nachází ve střední Itálii u Tyrhénského moře. Je to okouzlující místo s neopakovatelnou atmosférou, příjemným podnebím, úrodnou půdou a bohatou historií.

S poselstvím starých Římanů a Etrusků se tu setkáte na každém kroku. Ve zdejších muzeích si můžete prohlédnout bohaté umělecké sbírky, takřka v každém městečku obdivovat architekturu zdejších kostelů nebo mnoha staveb postavených v renesančním slohu.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Proto všechno je zdejší region vyhledávaný turisty, ale i těmi, kteří se zde chtějí usadit natrvalo. Místní si ale svůj poklad – zdejší genius loci – bedlivě střeží, a proto je zde nová výstavba velmi přísně omezena. Více informací o tom, jak nákup zdejších typicky rustikálních domů probíhá, naleznete na webu Nemovitosti Itálie. V této souvislosti je na místě podotknout, že obdobným způsobem si můžete pořídit také nemovitosti na Sardinii, která administrativně spadá pod Itálii a která zase nabízí pláže v karibském stylu necelých dva tisíce kilometrů od České republiky.

V Toskánsku, které se skládá z deseti provincií, žije na území zhruba 25 000 kilometrů čtverečních více než 3,5 milionu lidí. Zdejší pobřeží nabízí převážně písčité pláže, které jsou na většině míst pozvolné, takže si zde radovánek v moři mohou dosytosti užít i děti.

Na své si ale přijdou i dospělí. Toskánsko je proslulé svým vinařstvím, a to je ve spojení s typickou italskou kuchyní lákadlo, za kterým sem zamíří spousta pravověrných labužníků. Právě odsud pochází proslulá značka Chianti, známá po celém světě.

Nesmíme zapomenout zmínit také nejznámější města, z nichž nejedno naleznete v seznamu světového kulturního dědictví. Hlavním městem je romantická Florencie. V samém středu Toskánska leží Siena, historické město s výborně zachovalým architektonickým dědictvím středověku. A pokud se vydáte do zdejšího kraje, určitě vaše cesta zamíří i do Pisy, ve které stojí snad celosvětově nejznámější šikmá věž.

Toskánsko je prostě místem, jehož kouzlu je velmi snadné podlehnout.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]