Hurá do Holandska – země sýrů, tulipánů i větrných mlýnů
9wjnWEEM0LAP60iWuKVtfv4hNZoYlc9iAd30Je95yf4FUyW3-lOzgDUIP9LBFMvefCBX6uoVlakem, na kole nebo po ,,svých?“ Můžete si vybrat, jak procestujete tuto krásnou zemi, ve které se setkáte s minimálním počtem překážek v podobě kopců.

Čím je typické Holandsko nebo-li Nizozemí?

Někdo si vybaví zemi sýrů, tulipánů, větrných mlýnů, krásně zdobených dřeváků, krásná rovinatá pole s pasoucím se dobytkem… nebo ,,uličku lásky“, vodní kanály, parkoviště plná kol, obchůdky a kavárny nabízející relax u cigarety z marihuany… Přesně takhle vidím a znám pohádkově nespoutané Holandsko, které se zavděčí většině svých návštěvníků. Proto rozhodně neprohloupíte, pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi.

Kam se vydat?

V Holandsku si můžete vybrat, kterou část země navštívíte. Nejnavštěvovanější je střední část Holandska. Zde naleznete hlavní město Amsterdam, politické město Hag a přístavní město Rotterdam. Takže pokud se rozhodnete za kulturou, památkami a zábavou, navštivte právě střední část.

Pokud upřednostňujete spíše klid a pláž, navštivte jižní část Holandska. Je zde několik ostrůvků a až 70 km pláží. Velká část oblasti je pod hladinou moře, proto je zde i mnoho hrází.

Pokud chcete poznat něco více z historie a zároveň si i odpočinout od civilizace, jeďte do severní části. Mnoho turistů navštěvuje provincii Frísko, která je opravdu minimálně obydlena. V provincii je několik historických vesniček a krásná jezera, která nabízejí zážitky při vodních sportech.

Několik tipů na výlet:

Rozhodně navštivte Amsterdam. Kromě typických vodních kanálů zde naleznete známý květinový trh nebo uličku lásky. Co si však ,,dovezete“ domů je jen na Vaše vlastní riziko.

Park Keukenhof – tento park se pyšní statutem největšího parku cibulovin na světě. V parku je vysazeno neuvěřitelných 7 milionů různých druhů cibulí.

Město Hag, kde Vás může překvapit kontrast volného moře před parlamentní honosně zdobenou budovou.

Pokud se někam opravdu ráda vracím, je to právě Holandsko. Dokáže vždy uspokojit mé cestovatelské ,,potřeby“. Proto neváhejte a ,,hurá do Holandska“.